Arkiv
item1

Flora i sjø og snø

søndag 22. februar 2009

Den ordentlige vinteren var kort. Vi fikk noen uker uker med snø og kuldegrader fra slutten av januar, det var det hele. Vi tok skiene fatt i bymarka og rasket litt over isen på Eidangerfjorden. Flora lå i sjøen på sin faste bryggeplass. Båten måtte ryddes for snø et par ganger. På det kaldeste la det seg noe is og issørpe rundt båten. Stort sett lå Flora i åpent vann.

item5 item6

Det er trivelig å måke båt i godvær. Kaffen smaker godt i cockpiten etterpå. Askeladden ved siden av Flora ble ikke måkt. En gang syntes vi det lå betenkelig mye snø på den lille båten men den greide seg bra.

item7

Ved flytebrygga ved siden av var den ene langsiden tom for båter.

item8

I båthavna bortenfor var det mer vinterlig. Båten med blått seiltrekk er en Marieholm 32E. Den har ligget i sjøen i mange vintre. Det er over 10 år siden den var på land. Denne vinteren var den andre på rad som Flora lå i sjøen.

Arkiv
Arkiv Arkiv